Elektronik Ölçümler

Termal Kamera Ölçümleri

Bina ısı yalıtımında, elektrik panolarında, motorlarda, tesisat kaçaklarının belirlenmesinde termal kamera ölçüm hizmeti sunmaktayız. Bina mantolamasındaki sorunların tespit edilmesi, panolarda ısınan hatların, sigortaların ve bağlantıların belirlenmesinde termal kamera kullanılır

Motorlarda ise olağan dışı ısınmaların tespit edilmesi verimli çalışma açısından çok önemlidir. Boru, dirsek, vana ve bunların yalıtım ekipmanlarındaki sorunların tespit edilmesi için termal kamera ölçümleri hızlı ve etkili bir çözüm sunuyoruz.

Termal kamera ölçümü Giresun merkezli firmamız tarafından Karadeniz’in her yerine verilebilmektedir. Kalibrasyon sertifikalı cihazlarımız ve uzman kadromuz ile termal kamera ölçüm hizmetinden ister tek ölçüm isterseniz periyodik ölçüm şeklinde faydalanabilirsiniz.

Topraklama Ölçümleri

Elektrik tesislerinde topraklamalar yönetmeliğine göre fabrika, hastane, otel, spor kompleksi, eğitim-öğretim alanları, üretim tesisi, vb. başta olmak üzere İş Güvenliği kapsamında, elektrik tesisatında topraklama ölçümü ve elektrikle çalışan makinaların gövde koruma topraklama ölçümü yapılmalıdır.

Elektrik akımının her zaman en kolay ve direnci en düşük yolu tercih edeceği unutulmamalıdır. Bu yüzden;

İnsan sağlığını ve cihazların kullanım ömrünü korumak için elektrik kaçağı riskine karşı topraklama kesinlikle yapılmalı ve belirlenen periyodlarda topraklama ölçümleri yapılarak da bunun işlevselliği kontrol edilmelidir.

Topraklamanın amacı kaçak elektriğin bir iletken vasıtası ile toprağa akmasını sağlamaktır. Dolayısı ile;

hem son kullanıcı noktalarında ( priz vb.) hem de elektrik ile çalışan cihazlarda oluşabilecek olası bir elektrik kaçağı riskine karşı iş sağlığı ve güvenliği açısından hayati bir öneme sahiptir.

Diğer Tüm Hizmetlerimiz

Sahip Olduğumuz Belgeler

Mühendis Kadromuz